Kilka słów o nas...

Jesteśmy małą, wiejską szkołą z zadbanym otoczeniem, kolorowymi, przytulnymi klasami i ciepłym, rodzinnym klimatem. Nasi uczniowie lubią swoją szkołę i chętnie spędzają tu czas.
Budynek szkolny powstał jeszcze przed 1939 r. z inicjatywy Prez. I. Mościckiego. Podtrzymujemy tradycje szkoły prezydenckiej i nawiązaliśmy współpracę z kancelarią Prezydenta RP A. Kwaśniewskiego, który otworzył w ramach „Internet w Szkołach-Projekt Prezydenta RP” pracownię komputerową ufundowaną przez IBM Polska.W naszej szkole działa koło PTSM oraz 2 Drużyna Harcerska „Sulima”. Szkoła współpracując z wieloma instytucjami, rozwija swoją bazę dyd. Uczniowie uzyskują wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych. Odnoszą sukcesy w konkursach: recytat., plast., matemat., wiedzy pożarniczej. Uczniowie kl. I-III są laureatami Powiatowego Konkursu Ortograficznego i Matematycznego. Działający w szkole zespół „Wesołe Fleciki” otrzymał I nagrodę w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Bezpiecz. Ruchu Drogowego. W ramach SK PTSM organizujemy imprezę, o charakterze wojewódzkim SANNA. Bierze w niej udział około 200 uczestników ze szkół naszego regionu. Uczniowie uczestniczą w rajdach pieszych i rowerowych, wycieczkach i biwakach, podczas których poznają bliższą i dalszą okolicę. Jesteśmy organizatorami Międzygminnego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Na Małej Scenie”, w czasie, którego dzieci prezentowane są przedstawienia o charakterze profilaktycznym.
Współpracujemy z wieloma szkołami, w tym ze szkołą z Szumska na Litwie. Dzięki staraniom dyrektora, dzieci z Litwy wypoczywały w naszej szkole podczas wakacji.
Podejmujemy działania zwiększające szanse edukacyjne i życiowe naszych uczniów. Dbamy o to, aby nauka przebiegała w odpowiednich warunkach. Systematycznie modernizujemy budynek i otoczenie szkoły. Powstało nowe boisko oraz plac zabaw dla dzieci. Unowocześniamy bazę dydaktyczną. Wdrażamy autorskie programy socjoterapeutyczne, profilaktyczny i regionalny. Nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje, stosują aktywizujące metody nauczania. Prowadzimy pedagogizację rodziców, wspieramy ich oddziaływania wychowawcze. Szczególną opieką otoczyliśmy dzieci z rodzin najuboższych. Staramy się im pomagać, zapewniając pomoc materialną i finansową. Organizujemy wycieczki, biwaki i rajdy. Umożliwiamy dzieciom łatwiejszy dostęp do kultury, poprzez wyjazdy do kina, teatru, muzeum. Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Muzycznym, które organizowało w naszej szkole koncerty. Oferujemy zajęcia rozwijające ich umiejętności i uzdolnienia oraz zajęcia wyrównawcze. Aktywizujemy uczniów do udziału w różnego rodzaju konkursach. Pomagamy im odnosić sukcesy.